середа, 27 квітня 2022 р.

Дистанційне навчання 6 клас -Біологія 28.04.2022

6 клас - Біологія   28.04.2022

тема: Практична робота 4. Вибір видів кімнатних рослин для вирощування в певних умовах

1. Доброго дня дорогі 6-класники!  Сьогодні ми з вами застосовуємо теоретичні знання на практиці та вчимося на представниках покритонасінних рослин доглядати за кімнатними рослинами. 


2. Ознайомтеся зі слайдами презентації, на яких  ви знайдете представників кімнатних рослин, опис яких знаходиться нижче.
https://docs.google.com/presentation/d/1Pd5dM5R5Topn3_EMHYHyXEOpi9D7NLIS/edit?usp=sharing&ouid=112444887642553573259&rtpof=true&sd=true виконайти звіт практичної роботи у вигляді таблиці та висновка, ЯКІ УМОВИ ПОТРІБНІ ДЛЯ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИН  за інформацією нижче. 
 у таблиці  зробіть 3 стовпчики: 
- назва рослини
- назва родини 
- умови догляду
ОБЕРІТЬ 3 !!! РОСЛИНИ, ЯКІ ВАМ СПОДОБАЮТЬСЯ І СКЛАДІТЬ ДЛЯ НИХ ТАБЛИЦЮ, УСІ РОСЛИНИ З ПРЕЗЕНТАЦІЇ ОПИСУВАТИ НЕ ПОТРІБНО  
•          Алое. Походить з пустелі Карру в Південній Африці. На батьківщині росте у вигляді дерева. Типовий сукулент. Має соковиті стебла й листки. Листки сидячі, колючі по краю. У кімнатних умовах цвіте рідко, тому що взимку для алое не достатньо світла, а головне тому, що його надмірно поливають, забуваючи про походження цієї рослини. Є лікарською рослиною, стимулює загоєння порізів.
•          Амариліс. Походить з Південної Африки (мис Доброї Надії). Має великі, переважно червоні квітки, цвіте в лютому. Після цвітіння рослину поливають рідше, щоб забезпечити їй стан спокою. У такому стані амариліси перебувають протягом зими, тому, починаючи з осені, поступово припиняють їх поливати, потім зрізають листя і ставлять горщик із цибулиною в темне місце.
•          Аспідистра. У природних умовах росте в тінистих лісах Китаю і Японії. Невибаглива. Добре росте на сонячному місці і в напівтемному кутку, витримує пересушування землі. Має повзуче кореневище, від якого відростають великі шкірясті темно-зелені листки, схожі на листя конвалії. Кожний листок може триматися кілька років.
•          Бегонія. У природних умовах бегонії поширені в тропічних країнах Америки, на Мадагаскарі, в Індії, на островах Індонезії, у Південному Китаї, Японії. Кімнатні бегонії за декоративними якостями поділяють на кущові й листяні. Листяні бегонії характеризуються великими декоративними листками. Серед них найбільш відома бегонія рекс. Існують численні сорти, які відрізняються за кольором листків — від сріблястих до темно-червоних, тому що в них зелений колір хлорофілу маскується різними пігментами. Бегонія є класичним об’єктом розмноження рослин листками.
•          Драцена. Її часто плутають з пальмами. У драцен листки прості, цілісні, довгасті. Старі екземпляри з довгими голими стовбурами некрасиві. Можна зрізати верхівку з листками і посадити в ґрунт як живець, а решту стебла теж розрізати на частини і вкоренити. Ще одна рослина відросте від кореня.
•          Опунція. Сукулент. Стебла членисті, плоскі, овальні чи дископодібні, соковиті, зазвичай густо вкриті колючками і глохідіями (тонкі щетинки, які легко обламуються, характерні тільки для опунцій). Це рослина посушливих місць зростання, тому поливати її треба обережно. Узимку поливають один раз на місяць, коли почне помітно в’янути. У кінці лютого, коли закінчується період спокою, поливання збільшують. На літо слід винести опунцію з приміщення і вкопати в напівзатінку.
•          Колеус. Як кімнатна рослина поширений колеус гібридний родом з о. Ява. Колеуси мають характерне чотиригранне стебло і супротивне листкорозміщення. Листки різнобарвні. Це пов’язано з тим, що зелений хлорофіл маскується різними пігментами. Часто цвіте.
•          Монстера. У кімнатній культурі поширена монстера деліціоза, яка походить із тропічної Америки. Це ліана, на стеблі якої утворюються додаткові повітряні корені. Листки великі, овальні, перистороздільні. Дуже невибаглива до світла. Старі екземпляри монстери досить декоративні.
•          Сансєв’єра. У природних умовах поширена в тропічній Азії та Африці. Має коротке кореневище і м’ясисті мечоподібні, іноді строкаті листки, що відходять від кореневища. Розмножується поділом куща і, що особливо цікаво, поділом листка.
•          Традесканція. У кімнатній культурі поширені кілька видів традесканції, які походять із тропічної Америки. Це трав’янисті рослини з повзучими або прямими стеблами і з сидячими овальноланцетними побережними листками. У кімнатах більше культивують традесканції з повзучими стеблами, які звисають з горщиків. Дуже легко розмножується стебловими живцями. Живцювати треба щороку, оскільки на старих стеблах засихають листки, і рослина втрачає декоративний вигляд.
•          Хлорофітум. У кімнатній культурі поширений хлорофітум комозум, який походить з Південної Африки. Трав’яниста рослина із широколінійними листками, зібраними в розетку. Із центра розетки виростає квіткова стрілка з біленькими квітками. Але плодів не утворює, оскільки не відбувається запилення. На місці квіток, що відцвіли, утворюються нові молоденькі рослини.
•          Циперус. У кімнатній культурі поширений циперус зонтичний, який походить з Мадагаскару. Це багаторічна кореневищна рослина, що має рівні зелені стебла з листками на верхівці. Циперус — типова болотна рослина, тому в кімнаті горщик із циперусом треба ставити в глибокий піддонник і тримати його зануреним у воду.

Письмові завдання надсилайте зручним для вас способом  на вайбер або електонну пошту 0686339249, uliaachkasowa1988@gmail.com  


Немає коментарів:

Дописати коментар

8 клас - Біологія 15.05.2024

  8 клас - Біологія 15.05.2024  Тема: Меструальний цикл. Запліднення. Вагітність Доброго дня любі 8-класники! Запишіть дату, тему уроку.  Пр...